Multibanking

Jedno místo pro všechny vaše účty

Své účty ovládáte z jednoho místa
Své účty ovládáte z jednoho místa
To důležité máte vždy na očích
To důležité máte vždy na očích
Vše na jedno přihlášení, takže ušetříte čas
Vše na jedno přihlášení, takže ušetříte čas
Služba funguje v bezpečném prostředí
Služba funguje v bezpečném prostředí
Multibanking pro vás plánujeme spustit na konci roku 2018, těšíte se?
Multibanking

Ovládejte své účty z jednoho internetového bankovnictví

Benefit 1
Účty i z jiných bank můžete
snadno ovládat od nás
Benefit 2
Prohlédnete si zůstatky či historii
pohybů a zadáte z nich i platbu
Benefit 3
Připojení účtů z jiných bank je
jednoduché a stačí jej udělat jednou

Multibanking v kostce

Vše máte na jednom místě
Jednoduše si k nám připojíte účty, které máte v jiných bankách. A nemusíte ani nikam chodit, protože vše jednoduše vyřešíte v našem internetovém bankovnictví.
Multibanking spustíme koncem roku 2018
Služba je určena pro klienty starší 18 let

Jak si připojit účty k nám

Přihlaste se do internetového bankovnictví, zvolte v levém menu Multibanking a poté Nastavení připojených účtů. Pak už stačí jen proklikat proces přidání účtu z jiné banky. Pokud budete chtít účet odpojit, můžete jej v tomtéž nastavení odebrat.

Konec přihlašování do jiných bank

Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví u nás a na dlaždici Připojené účty můžete využívat tyto funkce:

  • Informace o zůstatku
    V dlaždici na úvodní stránce uvidíte zůstatky na připojených účtech.
  • Zobrazení historie pohybů
    Budete mít přehled o všech transakcích na svých účtech.
  • Zadání tzv. nepřímé platby
    Jednorázovou tuzemskou platbu můžete díky multibankingu zadat i z účtu vedeného u jiné banky, takže se kvůli platbě nemusíte hlásit nikam jinam (platbu pouze u druhé banky potvrdíte jako obvykle).
Máte-li účtů v jiných bankách víc, můžete si jich připojit neomezeně.

Bezpečí je pro nás na prvním místě

Multibanking je součástí internetového bankovnictví, do kterého se přihlašujete 2faktorovým ověřením, tedy nejen přihlašovacími údaji, ale navíc ještě SMS klíčem či Smart klíčem.

Nejprve si jej musíte v internetovém bankovnictví aktivovat a poté si připojit účty, které máte vedené u jiných bank. Připojení budete vždy potvrzovat přihlašovacími údaji banky, kde zmíněný účet máte. Nepřímé platby zadané přes multibanking se potvrzují (čili autorizují) zvlášť.

Připojení účtu přes multibanking je kvůli bezpečnosti časově omezené, maximum je 90 dnů (může se lišit v závislosti na bance). Kolik zbývá do vypršení limitu, najdete v menu pod multibankingem v detailu připojeného účtu. Pro potvrzení připojení účtu se stačí znovu přihlásit svými údaji do druhé banky.

Multibanking se deaktivuje s posledním odpojeným účtem.

Již v prosinci se v našem internetovém bankovnictví můžete těšit na Multibanking. Skvělou službu, se kterou můžete ovládat své účty z jednoho místa. A je jedno, že je máte u jiných bank. Těšíte se?

 

Nahrávám přehrávač...

Na co se nejčastěji ptáte

Co je multibanking a kde ho najdu?

Multibanking je služba, která vám umožní připojit si a ovládat účty, které máte v jiných bankách. Najdete ji po přihlášení do svého internetového bankovnictví na dlaždici Připojené účty.

K čemu bude multibanking sloužit?

Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a přímo na úvodní stránce si budete moci připojit účty, které máte v jiných bankách. Najednou tak uvidíte, nejen kolik peněz na kterém účtu máte, ale můžete se podívat i na přehledy pohybů, a dokonce i z účtů rovnou platit.

Pro koho je multibanking?

Pro každého našeho klienta, který využívá internetové bankovnictví a má účty i v jiných bankách, které multibanking umožňují.

Bude služba multibanking nějak zpoplatněná?

Ne, služba bude zdarma.

Kdy budu moci začít multibanking využívat?

Službu máme v plánu spustit koncem roku 2018.

Musím kvůli aktivaci multibankingu na pobočku?

Ne, na pobočku nemusíte. Vše totiž jednoduše vyřešíte ve svém internetovém bankovnictví. Na dlaždici připojené účty najdete návod, jak služba funguje a jak si připojit své účty.

Účty z jakých bank si budu moci připojit do svého internetového bankovnictví?

Zprvu bude možné si připojit účty přibližně 2 bank, které to koncem roku budou umožňovat. Počítáme, že jejich počet bude v blízké době růst.

Proč bych měl multibanking využívat a své účty z jiných bank si připojit?

Díky multibankingu vyřešíte vše z jediného internetového bankovnictví. Nebudete se muset hlásit do ostatních v jiných bankách, a ušetříte tak čas a získáte přehled o všech pohybech i zůstatcích. A to na jednom místě.

Je multibanking bezpečný?

Služba je maximálně zabezpečená – funguje v bankovním prostředí a samozřejmě i komunikace mezi bankami podléhá nezbytnému technickému standardu.

Je multibanking nějak časově omezený?

Ano, připojení účtů z jiných bank je v multibankingu kvůli bezpečnosti časově omezené – maximum je 90 dnů (může se lišit v závislosti na bance). Minimálně jednou za tuto dobu je připojení vždy nezbytné znovu potvrdit (autorizovat). Pokud jej nepotvrdíte, nebudou se aktualizovat pohyby ani zůstatek a z účtu nepůjde zadat nepřímá platba.

O vypršení limitu vás samozřejmě budeme informovat přímo v internetovém bankovnictví, v detailu připojeného účtu si pak kdykoli můžete zkontrolovat, kdy k vypršení limitu dojde.

Bude fungovat multibanking i na chytrém telefonu ve smartbankingu?

Multibanking najdete koncem roku 2018 ve svém internetovém bankovnictví. Do smartbankingu ho přidáme kolem půlky roku 2019.

Pokud mi nebude multibanking vyhovovat, bude možné jej nějak deaktivovat?

Možnost připojit si účty z jiných bank prostřednictvím multibankingu je samozřejmě zcela dobrovolná. Pokud byste nějaký účet nechtěli vidět a ovládat, můžete jej kdykoli sami odpojit.

Bude možné si do internetového bankovnictví v rámci multibankingu připojit své účty vedené u ČSOB?
Ne, možné to zatím nebude. Na zlepšování služby ale samozřejmě budeme neustále pracovat – tedy i na tom, abyste si mohli připojit účty co nejvíce bank.