Slovník pojmů

A B C D E F
G
H
CH
I
J
K L M N O P
Q
R S T U
V
W
X
Y
Z

Vinkulace

Omezení dispozice s vkladní knížkou nebo cenným papírem. Zajištění poskytovaného úvěru formou vinkulace vkladu.

VISA

Platební karta s mezinárodní platností, umožňující platby u obchodníků, výběry z bankomatů, CASHBACK a CASHADVANCE. K platební kartě je možné získat doplňkové služby, jako je výhodné cestovní pojištění, pojištění proti ztrátě a krádeži.

Vstupní heslo

Vstupním heslem, které si sami zvolíte při registraci, zabezpečujete vstup do Internetového bankovnictví. Změnit je můžete v části „Můj profil“.

Výběry hotovosti

Výběry hotovosti zahrnují všechny způsoby, jak ze svých účtů vybíráte hotovost – z bankomatů, na pobočkách, přes službu cash-back. Výběry hotovosti se dělí na hotovostní nákupy a nezatříděné výběry hotovosti.

Výdaje

Výdajem může být pouze skutečná odchozí položka, která odejde z některého z vašich účtů. Pozor, pokud např. pošlete z vašeho osobního účtu částku na spořicí účet u jiné banky, bude ji aplikace brát jako výdaj. Ve skutečnosti se ale jedná o převod („debetní položku“). O peníze v tomto případě nepřicházíte.

Vyplnění platebního příkazu přes QR kód

Stačí načíst QR kód umístěný na faktuře či složence přes fotoaparát vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Údaje platebního příkazu se načtou automaticky, platbu stačí jen potvrdit PINem.